Váš nákupní
košík
Překvapení
pro Vás

Co bylo na počátku

Produkty...

 

Nápad, vytvořit a provozovat vlastní ekologickou lisovnu ovoce, dostal pan Maurer již v dobách studií na střední škole. Později na vysoké škole si dále rozšiřoval své znalosti v oboru ovocné výroby.

Odjezd do Německa a Švýcarska, pozorování tamních rodinných lisoven ovoce definitivně rozhodlo o uskutečnění onoho nápadu.

V roce 2002 obnovil tradici lisování ovoce na ručním lisu, který léta předtím používal nejprve dědeček, a později otec. Postupně byl zdokonalován proces lisování za studena a pasterizace a také byl rozšířen sortiment chutí.

V současné době jsou v Lisovně Maurer stáčeny mošty téměř dvaceti druhů ovoce a zeleniny, které jsou následně pasterizovány tradiční metodou. Všechny šťávy mají díky neměnné receptuře vysokou hodnotu pro zdraví.

Obsahují mnoho vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek a svou originální vůni a chuť získávají přírodní mošty díky ovocím, z nichž vznikají. Ty pocházejí z vlastních sadů, případně jsou vykupovány od dodavatelů, kteří je pěstují na okolních horských úbočích regionu. Jablka, která jsou v této lokalitě pěstována od 12. století, byla v roce 2005 zapsána na „Seznam tradičních produktů“.

 
   

Lisovna ...

 

Naše firma se od úplného začátku zaměřuje na výrobu a propagaci ekologických potravin. V současné době jsme jedním z vedoucích výrobců ekologických moštů a šťáv ve střední Evropě, které neobsahují žádné konzervanty či barviva, ani přídavky vody nebo cukru.

Zaručuje to specializovaný certifikát na ekologické hospodářství vydávaný každoročně Certifikační kanceláří COBICO.

Tento certifikát zahrnuje mošty a šťávy ve všech typech balení – sklenicích 300 ml a 700 ml a také kartonech 5 l.

Certifikát je udělován na konkrétní výrobky na základě jejich přezkoumání na dobu určitou (obvyklejeden rok). Díky tomu existuje reálná záruka, že výrobce bude po celou dobu dbát o kvalitu výsledků své práce a především o zachování neměnnosti tradiční výroby ekologickými postupy.

 
   

Kvalita ...

 

Šťávy jsou stáčeny do skleněných láhví o objemu 0,3 a 0,7 l a do 5 l „bag-in-box“ kartonů.

Skutečně přírodní šťáva, kterou Vám nabízíme, je získávána výhradně z čerstvého a zdravého ekologického ovoce lisovaného za studena. Tradiční lis vytlačuje z ovoce všechny hodnotné a výživné látky a vitamíny. Pasterizací bezprostředně po vytlačení uchováváme originální vůni a barvu přírodní šťávy, zatímco mírný zákal a sediment je přirozeným pozůstatkem drobných částeček dužiny.

Garantujeme Vám, že takto námi vyráběná přírodní šťáva, tradičně nazývána mošt, neobsahuje přídavky vody, cukru, ani konzervantů, či barviv, a že si uchovává všechny své zdraví prospěšné látky.

 
   
   

 

 

Přihlášení
Registrace

Překvapení pro Vás

Překvapení připravujeme :)